top of page

עלינו

על פי החוקה שלה, איקף, קבוצת המומחים הבינלאומית למסחר וכלכלה), שואפת להרחיב את הידע והשימוש בשפה הבינלאומית, אספרנטו, בתחומי המסחר, הכלכלה והמדע הכלכלי בדרך כלל. להשגת מטרות אלה, הקבוצה מחויבת להשתמש בשיטות כמפורט להלן:

* לפרסם ולשמור עדכני wordlists טכניים לשימוש בתחומים מודאג
* לארגן מפגשים וסדנאות לימוד בתחומים אלה
* לסייע לחברים המשתמשים באספרנטו בעסקיהם המסחריים, למשל על ידי הקלת חילופי מידע, וכן
* לפרסם עלונים מומחים ופרסומים אחרים בתחומים הרלוונטיים, וכן להציע מאמרים מומחים דומים בעולם האספרנטו בכלל.

הרקע ההיסטורי של קבוצת המומחים הקבוצה נבעה מיוזמה שהוסכם עליה במשותף בשנת 1984 על ידי מר בראון ומר לורנס מי, מבריטניה, ולאחר מכן שותף לבעל בית ספר לשפות מומחה ברוטרדם בהולנד. קבוצת מומחים קודמת, עם מטרות דומות באופן רחב, היה המכון לאספרנטו בתעשייה ובתעשייה (Instituto for Esperanto en Komerco kaj Industrio, EKI), בהנחיית מר פ. Wensing (הולנד), מר אריק קרלן (שבדיה) ומר ברונו ווגלמן (גרמניה), בשנות ה -60 וה -70. מר בראון, מניסיון מקצועי כמנהל רכש של חברת הנדסה גדולה, השתכנע בערך הפוטנציאלי של אספרנטו בתחום הפעילות המסחרית הבינלאומית. במשותף עם מר מי, ב -1984, הוא החל לפרסם את הרעיון להגביר את השימוש בשפה בשדות המסחר והכלכלה, ולגייס את המומחים של אספרנטו לשיתוף פעולה במטרה זו. הצעד הראשון היה לבקש הערות בקרב חברי האגודה העולמית (Universala Esperanto-Asocio, UEA), הידועה בשם נציגי מומחים בתחומים הנוגעים בדבר. פניות אלה יצאו ליותר מ -150 כתובות ב -67 מדינות, וכללו בקשות ברורות לשיתוף פעולה. התגובה היתה כל כך מעודדת מכל כך הרבה מומחים, כי הדרך היחידה לשמור על קשר היה נראה על ידי הנפקת ידיעון (בהתחשב שם באותו זמן של עלון הנדרש על ידי IKEF, אשר הפך מאז את העוגב של הקבוצה , לה מרקטו ("השוק"), הפגישה הראשונה של בעלי תפקידים התקיימה ב 19 באפריל 1985, בברוגה, בלגיה, בהזמנתו של מר רוטסרט, והוא, עם השרים בראון ומיי, הסכים שהסימנים לתמיכה היו מספיקים יש להמשיך בתכנית להקמת קבוצת מומחים בינלאומית רשמית.הפגנה הראשונה של אותה קבוצה התקיימה באוגסבורג, גרמניה, ב -6 באוגוסט 1985, במהלך הקונגרס העולמי ה -70 של אספרנטו, בהשתתפות 30 מומחים מעניינים. אותה פגישה, מספר חברי הקבוצה גדל בהתמדה, שמונה שנים לאחר מכן, החברות הרשומה עלתה על 100, וההחלטה התקבלה כדי להשיג זיקה רשמית לאוניברסליה אספרנטו-אסוציאיו ברוטרדם. ngress, 1994, בסיאול שבדרום קוריאה, הוועדה של הגוף העולמי קיבלה את הקבוצה להיות קבוצת מומחים עצמאית. עד סוף 1999 עמד מספר החברים על 150 חברים, ב -36 מדינות. נקודות עיקריות בחייה של איקף עשר שנים לאחר הקמתה רשמה הקבוצה את האירועים הבאים:

* פרסום קבוע קבוע של עלון, La Merkato
* ההנפקה במרווחים שנתיים של פרסום הזהויות המקצועיות של החברים, לא רק מתן שמות וכתובות, אלא גם תיאורים של המקצוע, תחביבים, ניסיון ומומחיות רלוונטיים ופעילויות עתידיות מתוכננות
* פרסום מאמרים מומחה בנושאים כלכליים, במיוחד במגזין חודשי Monato
* תמיכה בחוברת הכלכלית החודשית עבור ארה"ב (באספרנטו), בהוצאת ד"ר תומס גולדמן
* פרסום Terminero Komerco, גרסה אספרנטו של פרסום מילות מפתח של סחר בינלאומי מן לשכת המסחר הבינלאומית
* שיתוף פעולה עם ו suport לפרסום קטלוג של מרכולת המיוצרים באזור Meuse, צרפת
* רכישת הזמנות פרסום מחברות רבות ושונות, בעיקר לפרסום ב- MONATO
* תמיכה פעילה עבור שירות התרגום עבור חברות, בין אם אספרנטיסטים או לא, המכונה ITRE (+33 [0] 241 7847 75; dan.cdm@wanadoo.fr, ITRE)
* שירות סוכנות לסייע ולסייע במשא ומתן בין ארגונים דוברי אספרנטו (אל"ף איקף עצמו אינו מתעסק במשא ומתן ככזה)
* מתן מרצים ומורים בנושאים כלכליים
* ארגון סימפוזיונים וסמינרים, ו
* שיתוף פעולה בפרסום של רשימות מילים תיירותיות

 

bottom of page